Szkolenia Finansowane z KFS

Co to jest KFS?

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) to rozwiązanie systemowe adresowane do pracodawców, zasilane poprzez części składek odprowadzanych przez nich na Fundusz Pracy na wsparcie kształcenia ustawicznego podejmowanego z inicjatywy lub za zgodą pracodawcy.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

Kto może skorzystać ze środków KFS?

O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego może ubiegać się każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej 1 osobę. Ponadto pracodawca, jako osoba pracująca może skorzystać z kształcenia ustawicznego finansowanego przez KFS na takich samych zasadach jak jego pracownicy.
Uwaga! Środki KFS przekazane pracodawcom prowadzącym działalność gospodarczą w rozumieniu prawa konkurencji UE, stanowią pomoc de minimis, o której mowa we właściwych przepisach prawa UE dotyczących pomocy de minimis oraz pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie.
Nie ma znaczenia, na jaki rodzaj umowy o pracę zatrudnieni są pracownicy korzystający z kształcenia wspieranego środkami KFS, a także, czy jest to praca na pełen czy część etatu.

Na co można przeznaczyć środki z KFS?

  • Kursy i studia podyplomowe realizowane z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą
  • Egzaminy umożliwiające uzyskanie dyplomów potwierdzających nabycie umiejętności, kwalifikacji lub uprawnień zawodowych
  • Badania lekarskie i psychologiczne wymagane do podjęcia kształcenia lub pracy zawodowej po ukończonym kształceniu
  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w związku z podjętym kształceniem

Co mogą zyskać pracodawcy korzystający
ze środków KFS?

W ramach KFS możliwe jest sfinansowanie powyższych kosztów do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku kalendarzowym na jednego pracownika wg następującego podziału:

  • 80% kosztów kształcenia ustawicznego w przypadku wszystkich pracodawców
  • 100% kosztów kształcenia ustawicznego w przypadku pracodawców należących do grupy mikroprzedsiębiorców (zatrudniających nie więcej niż 10 osób)

Uwaga! Jeśli cena kursu jest wyższa niż 300% przeciętnego wynagrodzenia – koszty powyżej tego limitu nie będą finansowane z KFS, a będzie musiał ponieść je pracodawca.

Co może uwzględnić pracodawca przy wyliczaniu 20% wkładu własnego?

Przy wyliczaniu wkładu własnego, pracodawca uwzględnia wyłącznie koszty samego kształcenia ustawicznego, liczone od całości kosztów przeznaczonych na sfinansowanie działań w/w.
Uwaga! Przy wyliczaniu wkłady własnego nie uwzględnia się innych kosztów, które pracodawca ponosi w związku z udziałem pracowników w kształceniu ustawicznym, np. wynagrodzenia za godziny nieobecności w pracy w związku z uczestnictwem w zajęciach, kosztów delegacji w przypadku konieczności dojazdu do miejscowości innej niż miejsce pracy itp.
Zespół Centrum Rozwiązań Biznesowych wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców oferuje kompleksową pomoc w pozyskiwaniu środków na szkolenia w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Aby skorzystać z naszej pomocy skontaktuj się z nami, a my zdiagnozujemy Twoje potrzeby szkoleniowe oraz zaplanujemy proces aplikowania o środki z KFS.
Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: (+48) 733 300 438 bądź adresem e-mail: kontakt@crb.lublin.pl

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – film promujący

Centrum Rozwiązań Biznesowych

ul. Grenadierów 13
20-331 Lublin
NIP: 712-329-92-47
KRS: 0000570419

Godziny otwarcia biura:
7:30-15:30
Godziny przyjmowania klientów:
9:00-15:00

Logo Polskiej Izbie Szkoleniowej-CRB Lublin
logo CRB-Lublin-iso90012015